Oświadczenie Prezesa Stowarzyszenia Biało – Czerwone Opole

 

Oświadczenie Prezesa Stowarzyszenia Biało-czerwone Opole w związku z rozpoczynającą się kampanią wyborczą:

„Rozpoczęła się kampania wyborcza do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Komitety wyborcze ogłaszają listy, programy, rozpoczynają objazdy po swoich okręgach . Już za kilka tygodni Polaków czeka kolejny, świadomy wybór określający przyszłość naszego kraju na kolejne 4 lata.

Warto więc, abym w tym momencie przypomniał to, co wielokrotnie powtarzałem już publicznie: filarami działalności naszego Stowarzyszenia są: niepartyjność, niepolityczność i niezależność od instytucji rządowych czy samorządowych.

Stowarzyszenie Biało-czerwone Opole w nadchodzących wyborach parlamentarnych nie udziela jakiegokolwiek poparcia wyborczego, nie wspiera żadnego kandydata, żadnego komitetu wyborczego, żadnej partii ani opcji politycznej. Szyld naszego Stowarzyszenia nie pojawi się na żadnym plakacie wyborczym, spocie i innej formie reklamy politycznej. Byliśmy, jesteśmy i będziemy projektem w opolskiej przestrzeni społecznej ukierunkowanym na szeroko pojętą pracę organiczną, której podstawowym aksjomatem jest patriotyzm.

Niniejsza jednoznaczna deklaracja nie wyklucza oczywiście możliwości zaangażowania poszczególnych członków BCO w okresie kampanii na rzecz wybranego komitetu wyborczego – statut nie ogranicza w żadne sposób prawa wyborczego członków. Zabraniam jednak powoływania się na członkostwo lub dorobek Stowarzyszenia.

Jako Stowarzyszenie Biało-czerwone Opole życzymy Polsce aby dokonane przez Polaków wybory skutkowały trwałością i rozwojem państwa i narodu polskiego.

Grzegorz Flerianowicz
Prezes Stowarzyszenia Biało-czerwone Opole