IV Opolski Rowerowy Rajd Niepodległości

Dla tych, którzy z różnych względów nie będą obecni na Marszu Niepodległości w Warszawie, Opolski Klub Turystyki Rowerowej  (www.rajder.opole.pl) proponuje alternatywę: IV Opolski Rowerowy Rajd Niepodległości.

Opolski Rowerowy Rajd NiepodległościProgram 11 listopada 2012:

od 9.45 – zbiórka na pl. Mickiewicza
10.00 – wyjazd na trasę po Opolu

Zaczynamy od grobowca Edmunda Osmańczyka kolo kościoła „Na Górce”, pomniki na pl. Wolności, stary cmentarz na ul. Wrocławskiej – pomnik Powstańców Śląskich oraz Walczących o Wolność Opolszczyzny…

Z cmentarza wyjeżdżamy ok. 11 i przez Wyspę Pasieka (ul. Piastowska) pojedziemy trasą nadodrzańską przez Groszowice, Grotowice, Przywory i Miedzianą do Kosorowic – pomnik Powstańca Śląskiego Karola Pawlety.

Z Kosorowic trasa prowadzi przez las (lub przez Tarnów Opolski) do leśnego miejsca odpoczynku „Lis”, gdzie będziemy do ok. 15.30, przy ognisku pieczenie kiełbasy i śpiewanie. Powrót do Opola przez Grudzice indywidualnie lub w grupie do ok. 16.30.

Cała trasa liczy ok. 45 km i może zostać częściowo skrócona w wypadku niesprzyjającej pogody (z pominięciem Kosorowic).

1. wariant tylko po Opolu ok. 5-6 km
2. wariant po Opolu i dalej przez Groszowice i Malinę do leśnego miejsca odpoczynku „Lis” ok. 30 km
3. wariant trasa przez Kosorowice ok. 45 km.

Prosimy zabrać ze sobą prowiant i kiełbasę na ognisko. Po drodze nie będzie czynnego baru ani sklepu.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Udziału w rajdzie nie trzeba zgłaszać, wystarczy po prostu przyjechać.

Prosimy o udekorowanie rowerów proporcami lub małymi flagami. W tym dniu wywiesza się też flagi na budynkach (np. balkonach). Duże flagi można kupić w Opolu na deptaku (ul. Krakowska) w dniach poprzedzających święto albo w marketach, a małe flagi z uchwytem na szybę samochodu w cenie ok. 5 zł np. w marketach.