Piotr Zychowicz w Opolu 27.11.2012

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu oraz  Wydawnictwo REBIS  zapraszają na spotkanie  z PIOTREM ZYCHOWICZEM  i promocję jego książki „Pakt Ribbentrop – Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki”

27 listopada 2012 r. (wtorek), godz. 18.00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
wstęp wolny

Piotr Zychowicz – publicysta historyczny, piszący o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”.

Pakt Ribbentrop – Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki to książka będąca próbą odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby wiosną 1939 roku Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Józef Beck, zamiast przyjmować gwarancje brytyjskie, przystał na propozycje Adolfa Hitlera, czyli zgodził się na przyłączenie Gdańska do Rzeszy i wybudowanie eksterytorialnej autostrady łączącej Prusy z resztą Niemiec, a także uznał, że Polska powinna przystąpić do paktu przeciwko Sowietom. Zychowicz zastanawia się, czy wtedy rzeczywiście uniknęlibyśmy wojny z Niemcami?…