Cześć Ich Pamięci, Żołnierze Wyklęci! Harmonogram obchodów 28.02.2020 – 1.03.2020

Podobnie jak w ubiegłych latach, również teraz aktywnie włączamy się w obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku czas pamięci o ostatnich walczących żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego uświetni wizyta 20-osobowej grupy Polaków ze Związku Polaków na Ukrainie Oddział Odessa. Kulminacyjnym momentem pobytu w Opolu naszych gości będzie projekcja filmów o „Wyklętych”. Projekt, na podstawie którego powstały produkcje zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie Sztafeta Szkół 2020!

Program wydarzeń przedstawia się następująco:

28.02. piątek🇵🇱

17:00 . Spacer Pamięci po Opolu Śladami Martyrologii Narodu Polskiego w czasie terroru komunistycznego w Opolu. Początek przy ulicy Wojciecha Korfantego 2. Przy siedzibie Wojewódzkiej Komendy Policji. Prowadzący Łukasz Gruca. Po spacerze Projekcja filmu „Operacja Lawina”.

29.02. sobota🇵🇱

17:00 Narodowe Centrum Piosenki: I Opolski Festiwal Pamięci. W programie przewidziano występ projektu „Grupa Bartek” i grupy „Semper Fidelis”. Wykład Kajetana Rajskiego i autoprezentację działań Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka na leczenie syna naszego kolegi – dwuletniego Nataniela.

01.03. niedziela🇵🇱

09:00 Bieg Tropem Wilczym. Opolska część ogólnopolskiego wydarzenia sportowego z wieloletnia tradycją organizowana przez Stowarzyszeni Kibiców Jedna Odra

12:00 Uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

13:15 Przemarsz pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego

13:30 Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych na Placu Wolności. Organizowane rokrocznie przez Wojewodę Opolskiego oficjalne uroczystości państwowe

17:00 Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oddolna inicjatywa nawiązująca do podobnych marszów w innych miastach.

02.03 poniedziałek🇵🇱

18:00 Projekcja filmów zrealizowanych przez Związek Polaków na Ukrainie odział Odessa. Studio Polskiego Radia Opole. Spotkanie otwarte dla mieszkańców Opola, na które szczególnie serdecznie zapraszamy.

Prosimy o udostępnianie powyższych informacji!
Na poszczególne wydarzenia warto zaprosić znajomych, rodzinę.